Google Çeviri Çeviri tarafından desteklenmektedir
Kariyer
Fabrika Temizliği

Fabrika Temizliği

Fabrika Temizliği Şirketi – İstanbul Fabrika Temizlik Firması ; LİVA GROUP temizlik şirketi besin sanayi fabrikaları, otomotiv sektörü, ağır sanayi fabrika temizliği yapılırken müşteriden gelen talep doğrultusunda temizlik hizmetlerini sürdürmektedir.

Fabrika Temizliği Şirketi – İstanbul Fabrika Temizlik Firması


LİVA GROUP temizlik şirketi besin sanayi fabrikaları, otomotiv sektörü, ağır sanayi fabrika temizliği yapılırken müşteriden gelen talep doğrultusunda temizlik hizmetlerini sürdürmektedir. Fabrika alanlarında devamlı temizlik hizmetlerinin yanı sıra periyodik cam temizliği, zeminlerin yıkanması, temizlik hizmetini kendi bünyesinde barındıran fabrikalarda ofis temizliği üretim alanları temizliği benzer biçimde alanlarda hizmet vermekteyiz.

Fabrika camları temizliği; fabrikalarda yılın belirli zamanlarında dış cephe ve iç alan cam temizliği yapılır. Belirli periyotlarda cam temizletmeyen fabrikalarda ağır boya ve diğer etkenlerden dolayı özellikle cam çerçevelerinde ve camlarda aşırı kirlenmeler olmaktadır.

Bu vaziyet hem insanların sağlığı hem de çirkin bir görüntü oluşturduğu içi temizlik şirketleri vasıtasıyla yapılmaktadır. Özellikle üretim alanlarının temizlenmesi şirketimiz tarafından yürütülmektedir.


Fabrika zeminleri temizliği;

üretim alanlarının zeminlerinde yağ ve diğer etkenlerden dolayı aşırı şekilde kirlenmeler oluşmaktadır.

Sürekli temizlik hizmeti almayan ve yıkama makineleri konusunda tecrübesiz olan yapınak personeliyle temizletmekten ziyade şirketimizle yapılacak anlaşma ile temizlik işini biz üstleniyoruz size sadece kendi işinizle uğraşmak kalıyor.


Üretim alanları temizliği;

Üretim icra eden fabrikalarda üretim alanlarının kaba temizliği üretim meydana getiren personel tarafınca yapılmaktadır.

Fabrikada üretim alanlarının ince temizliği çalışma temposunun azca olduğu zamanlarda belirli zamanlarda şirketimiz tarafından yapılmaktadır. Bu sayede üretimi engellenmeyerek temiz bir ortam sunulan üretim çalışanları daha çok motive olarak daha iyi performans sağlamaktadırlar.

 

Gıda üretim fabrikası temizliği

 

besin farbrikaları temizliği diğer düm fabrika temizlik işlerinden apayrı bir iştir, buraların çok daha hijyenik ve steril olması gerekir burada üretim meydana getirilen tüm ürünler bizzat kendimizin beslenmesi amacıyla üretilir. Kullanılan temizlik malzemeleri TSE standartlarında olmalı, fabrika temizliği işinde çalışan personeller belirli bir bilgi birikimi ve tecrübeye sahip olmalıdır keza adım atarındaki görevli yönetici kişilerin de çok tecrübeli olması gerekiyor. Çalışan personellerin kişisel hijyenlerinin düzenli denetim ediliyor olması meydana getirilen temizlik işinde hijyenin üst seviyede olması demektir. Temizlik işleminde kullanılan bez ve diğer materyallerin de bir o kadar tertipli bakımı yapılmış olmalıdır. Belirli aralıklarla temizlik işleminden ziyade gıda fabrikası yada üretim alanlarında hijyenin 24 saat sağlanıyor olması gerekiyor.

LİVA GROUP temizlik şirketi tüm hizmet gereksinimlarında ustalaşmış hizmet alabileceğiniz bu konuda uzman personel ve yönetici ekibine sahiptir. Tertipli yapınak hijyeninizi sağlar ve size kendi işinize odaklanma fırsatı sağlarız.

 

Ağır endüstri fabrikası temizliği


Ağır sanayi fabrikaları denilince akla otomotiv parçaları üreten fabrikalar, çelik fabrikaları, demir döküm fabrikaları şeklinde hijyen sağlamanın nerede ise olanaksız olduğu her daim toz ve kirlenmenin olduğu bölümlerdir. Bu tür yerlerde personel kullanım alanlarının düzenli temizliği sağlanmalı, yapınak ortak alanlarında oluşan kaba çöplerin toplanmalı ve bu işlem üretim olduğu sürece devam etmelidir. Teferruat temizlik işlemi kirlenme durumuna gore periyodik temizlik planı oluşturularak yapılmalıdır. Ağır sanayi yapınak temizliği mevzusunda tecrübeli şirketimizden hizmet alarak tüm bu temizlik işlemlerinin planlanması ve işlevsel hale getirilmesi konusunda tecrübelidir.

 

Endüstriyel fabrika temizliği

Endüstriyel fabrika denilince akla ilk kimyasal üretilen, elektrik- elektronik aksamların üretildiği yada kimyasallarla işlem meydana getirilen fabrikalardır. Temizlik işleminin devam edilmesi ihtiyaç duyulan alanlardır. Her daim ortak alanlar kirlenir devamlı kaba çöp dediğimiz kablolar, kartonlar ambalaj atıkları çıkar tertipli toplanmadığında çalışma alanını daraltır. Atıkların ayrıştırılması ve geri dönüşüme verilmesi gerekir. Ortak alanlar dediğimiz personel tuvaletleri, dinlenme alanları ve yemek yedikleri restorantların temizliğinin hiç aksatılmadan yapılması gerekiyor. Fabrika yöneticisi bilinçli bir temizlik şirketi ile çalışmadığı sürece tüm bu alanların temizliği devamlı mesele haline gelir. Satınalma ve öteki işlerin kontrolü her daim aksamaya adım atar. Tecrübeli bir temizlik şirketi ile çalışmak için LİVA GROUP temizlik şirketini seçen fabrikalar işinde tecrübeli yöneticilerimiz ile bir kere yapacakları temizlik planı doğrultusunda haftada 1 defa ve ayda 1-2 kez süre ayırarak meydana getirilen işlemi kontrol etmeleri kafi olacaktır. Hem temizlik anlamında hemde binada oluşan arıza ve aksaklıkların tertipli rapor edilmesi mevzusunda temizlik personellerimize gerekli eğitimi verdiğmiz için her daim hizmete hazır bir yapınak bulacaksınız.

 

Fabrika temizliğinde iş güvenliği


Anlattığımız tüm bu yapınak temizliği işlemlerinde lüzumlu iş güvenliği eğitimi almamış personeller ile çalışmak ciddi kaza risklerini de beraberinde getirecektir. Temizlik personeli işe başlamadan hatta fabrika alanına giriş yaparken belirli iş güvenliği eğitimi verilir ve yapınak iş güvenliği kurallarına uygun kıyafetler verilir. fabrika camları temizliği benzer biçimde yüksek alanların temizlenmesinden tutun tüm ince işlerin yapılmasından önce gerekli eğitimler verilir. Gerekli tabip raporları ve portör muayeneleri yapmış oldurılır. Temizlik eğitimden önce iş güvenliği eğitimi gelir çünkü bizim için önce sıhhat sonrasında iş gelir.

 

İnşaat sonrası fabrika temizliği

LİVA GROUP Temizlik şirketi inşaatı yeni tamamlanmış her türlü fabrikanın üretim bölümleri ve işlerin yönetildiği ofis bölümlerinin inşaat temizliği işlemlerini işinde uzman ekibiyle tamamlar üretime hazır hale getirir. Kullanılan temizlik kimyasalları ve ekipmanlarıyla ürünlerinize zarar vermeden temizleriz. Şirketimiz ev temizliği  şeklinde hizmetler de sunmaktadır.

Siz de fabrika temizliği ve öteki hizmet gereksinimleriniz mevzusunda uzman bir şirket ile çalışmak için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Paylaş :

Yorum Belirtin