Google Çeviri Çeviri tarafından desteklenmektedir
Kariyer
Temizlik Nedir ?

Temizlik Nedir ?

Temizlik; açık ve kapalı tüm alanlarda, toz, leke, kir, çöp ve gözle görülmeyen bakteri ve mikropların oluşturmuş olduğu kirliği bertaraf ederek, bu unsurların temizlik teknikleriyle ortadan kaldırılması işlemidir.

Temizlik; açık ve kapalı tüm alanlarda, toz, leke, kir, çöp ve gözle görülmeyen bakteri ve mikropların oluşturmuş olduğu kirliği bertaraf ederek, bu unsurların temizlik teknikleriyle ortadan kaldırılması işlemidir. Temizlik, insan yaşamında büyük örutubet arz eden bir öğedir. Yaşam ve çalışma alanlarımızın temiz ve hijyenik olması yaşam kalitemizi yükseltir, hastalık ve mikroplardan arınmış bir yaşfakat haiz olmamızı sağlar. Günümüzde birçok hastalığın sebebi olarak gösterilen bakteri,mikrop ve virüsler, temiz olmayan ve hijyenden uzak ortamlarda oluşup üremektedir. Bu ortamları sağlığımız için kesinlikle steril ve temiz ortamlar haline getirmeliyiz. Bu temizliği ve hijyenik ortamları oluşturmamız açısından temizlik şirketlerinin önemi çok büyüktür. Seçilen şirketin profesyonel ve deneyimli bir temizlik şirketi olmasına dikkat etmemiz gerekir. Aksi takdirde yanlış temizlik uygulamaları sonucu yapınızın zemini, camları ,hatta eşyalarınız bile zarar görebilir.

Toplumsal hak ve hükümlülükleri sağlanmamış kişilerin temizlik çalışanı olarak çalıştırılması sonucunda doğabilecek yükümlülükler, oluşabilecek kazalar sonucu meydana gelen yaralanmalar ve istenmeyen vakalar yaşandığında ise daha büyük sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu ve bunun şeklinde mağduriyetler yaşamamak için temizlik firmalarını seçerken, kurumsallaşmış, referansları güçlü ve sektörde deneyimli temizlik şirketlerini tercih ettiğiniz takdirde, almış olduğunuz hizmetten memnun kalacağınızı ümit ediyoruz.

Paylaş :

Yorum Belirtin